Новини

п'ятниця,26 лютого 2021р.

25 лютого минає 150 років з дня народження великої поетеси Лесі Українки.

На протязі тижня з 22 по 28 лютого бібліотеки міста відзначали ювілейну дату Лесі Українки циклом заходів під назвою «Народжена Україною». В межах циклу,протягом тижня в бібліотеках пройшли музично-поетична акварель «Вона була закохана в життя» - міська бібліотека та літературний подіум «Сильне та гаряче поетичне слово Л.Українки» - підрозділ міської бібліотек 

  Запрошуємо всіх переглянути відео – презентацію цього заходу на сторінці у фейсбуці. Під назвою «Ідеальний голос трагічної душі» проведено літературно – музичну композицію міською дитячою бібліотекою для учнів 8-х класів школи №2. Також в бібліотеках міста були організовані виставки малюнків учнів школи мистецтв – користувачів бібліотек «Лесин дивосвіт на хвилях кольору"

Кожен охочий може подивитися на роботи дітей завітавши у міську дитячу бібліотеку або переглянути відео-презентацію міської бібліотеки. Підсумком заходів були відповіді учасників на запитання Всеукраїнського соціологічного опитування «Леся Українка – неосяжність особистості». Узагальнені дані анкетування будуть надіслані до КЗ «Обласна бібліотека для юнацтва» Житомирської обласної ради.



вівторок,23 лютого 2021р.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.


В Україні це свято відзначають з 2002 року. Відтоді воно стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України. Міська дитяча бібліотека запросила своїх читачів – учнів 8 класу школи 2 на інформаційний калейдоскоп «Мова-фундамент незалежності».   


Дітям розповіли про нашу мелодійну,неповторну українську мову,запропонували дати відповіді на питання вікторини «Спілкуйся українською – говори правильно»,познайомили з книгами,представленими на виставці «Мова-фундамент незалежності»,переглянули гроно мовних цікавинок «Кращої,ніж рідна,мови не буває»…
Знати, берегти рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

Любіть і поважайте свою рідну мову!

п'ятниця,19 лютого 2021р.

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-га річниця виведення військ із Афганістану. До цієї дати в бібліотеках міста було організовано перегляд книжкової виставки «Афганістан:героїзм крізь біль і сум».




На другій місяць зими припадає одне з найбільших і шанованих церковних свят – Стрітення,яке цього річ видалось по-зимовому сніжне. До цього свята в міській дитячій бібліотеці було підготовлено та проведено народознавчу годину «Стрітення іде - весну веде».

До ювілею Лесі Українки цього тижня продовжуються поетичні читання «Поезія Лесі в кадрі».

День 20 лютого увійшов до національного календаря,як День Героїв Небесної Сотні. Долучаючись до урочистих заходів по відзначенню Дня Героїв Небесної Сотні в бібліотеках міста організовані книжкові виставки,викладки літератури «Майдан:подвиг нескорених» «Небесна сотня,ціна свободи», «На сторожі гідності»,проводяться патріотичні бесіди «Подвиг Небесної Сотні-воїнів Майдану». До уваги користувачів книги, які висвітлюють події, що відбувалися на буремному Майдані, спогади про «лицарів світла та добра», а також присвячені, тим хто віддав своє життя, поетичні та прозові твори. В міській бібліотеці демонструються відео сюжети «Небесна сотня-це герої нашого часу», організована виставка дитячих малюнків «Пам’яті Небесної Сотні».

 
До Міжнародного дня рідної мови міська дитяча бібліотека підготувала онлайн знайомство з книгами Марії Чумарної «Королівство мови» та Зірки Мензатюк «Чарівні слова».


п'ятниця, 12 лютого 2021р.

Відзначаючи День безпечного Інтернету,бібліотекарі міської дитячої бібліотеки провели для учнів  2-х– 3-х класів інформаційну сходинку «Твоя безпека в Інтернеті» для підвищення їх обізнаності щодо безпечної поведінки у Всесвітній мережі 
Так,цього тижня в рамках відзначення 150-ї річниці від Дня народження української письменниці Лесі Українки в бібліотеках представлені книжкові виставки «Народжена Україною», «Я в серці маю те,що не вмирає…», «На шлях я вийшла ранньою весною…». 


З 11 лютого розпочалися за участю користувачів міської дитячої бібліотеки поетичні читання"Поезія Лесі в кадрі "                    

 

Для ознайомлення з новою літературою,яка надійшла до дитячої бібліотеки за програмою «Українська книга» оформлена яскрава  книжкова виставка «Нові та вже хітові».


понеділок, 8 лютого 2021р.

До Міжнародного дня рідної мови в міській бібліотеці пройшла зустріч представників літературно-мистецької організації «Посвіт»,поетів Малинщини,членів жіночого клубу «Надвечір’я» під назвою «Бринить-співає наша мова,чарує,тішить і п’янить». Присутні презентували свої твори,декламували поетичні рядки,і звичайно,дарували бібліотеці свої книги. Зустріч відбулася в дружньому спілкуванні і залишила гарні враження в учасників...

 





понеділок,1 лютого 2021р.

 ІЗ КОГОРТИ "РОЗСТРІЛЯНОГО ВІДРОДЖЕННЯ". ВАЛЕР'ЯН ПІДМОГИЛЬНИЙ.       

Ми вийшли з минулого й сумуємо за ним. І в любові до нації теж є сум за минулим. Основне в нації — це спогад. До нації прилучається тільки той, хто психічно з’єднався з її минулим. 

 

Валер’ян Підмогильний,
«Невеличка драма» 

 

                    2 лютого 1901-го народився український письменник Валер’ян Петрович Підмогильний (1901-1937), перекладач із французької на українську Вольтера, Дідро, Бальзака, Мопассана, Стендаля, Доде, Гюго, Флобера, Меріме та ін. Жертва сталінських репресій. У своїй творчості раніше за французьких екзистенціалістів відчув абсурд існування людини, беззахисної перед силою урядової влади. Своїм духовним наставником у відчутті слова Підмогильний вважав Михайла Коцюбинського. Працював і в літературознавстві, дав цікаву й сміливу для радянської дійсності спробу психоаналітичного розгляду творчості І. Нечуй-Левицького…

Міська бібліотека до 120 річчя від дня народження В.П.Підмогильного,українського письменника і перекладача підготувала огляд літератури «Валеріан Підмогильний-суворий аналітик доби»

...Вaлер'ян Підмогильний – видaтний укрaїнський письменник, творчість якого тривaлa трохи більше десяти років (репресовaний 1934 року). Але він нaписaв кількa збірок оповідaнь, повістей, ромaни «Місто» і «Невеличкa дрaмa», які були в центрі літерaтурного процесу 20-х – почaтку 30-х років в Укрaїні. Ці твори й сьогодні привaблюють мaйстерністю психологічно-філософського дослідження людини в склaдних суспільних обстaвинaх…   
 Якщо Ви хочете дізнатися багато інших цікавих фактів про життя і діяльність Валеріана Підмогильного завітайте до наших бібліотек!




п'ятниця,29 січня 2021р.




  29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. До річниці цих подій у бібліотеках міста  пройшли  заходи.

     На вшанування пам’яті героїв, подвиг яких став вічним символом незламності всіх захисників України, працівники міської бібліотеки підготували та провели  для користувачів тематичний огляд «Герої Крут – сини свого народу», працівники міської дитячої бібліотеки та підрозділу міської бібліотеки організували книжкові виставки-перегляди «Їх слава живе у віках,їх мужністю горді нащадки», «Навіки молоді – герої Крут».


Запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки здійснити подорож в історію цих трагічних подій!

Шановні користувачі! До вашої уваги новесенький кінороман який недавно з’явився в наших бібліотеках. Драматична історія про героїзм українських юнаків,заснована на реальних подіях…



Січень 1918 року видався по-справжньому холодним. От-от на Київ мали рушити більшовицькі загони. Сини генерала контррозвідки УНР Андрій та Олекса опиняються серед оборонців залізничної станції Крути. Такі схожі, але й такі різні брати, обоє до нестями закохані у курсистку Софію, брати без роздумів рушили захищати Україну. Раптом стається непередбачуване: спалахує повстання на заводі «Арсенал». І на боротьбу із заколотом направляють елітні боєздатні частини. Супроти вишколеного війська Муравйова на станції крути лишаються тільки необстріляні студенти і юнкери. Ходять чутки, що серед українських загонів є агент більшовиків, який передає інформацію «червоним». Андрій ще не знає, що йому добре відоме обличчя зрадникаУ горнилі бою, не шкодуючи власних життів, змагаючись за незалежність та любов. Сто років тому, як і сьогодні, без страху та сумнівів вони підуть у бій захищати найдорожче...


четвер,28 січня 2021р.

28 січня виповнюється 70 років від дня народження Леоніда Костянтиновича Каденюка /1951-2018/,льотчика-космонавта /першого космонавта незалежної України/.





Особливої уваги користувачів заслуговує книга Леоніда Костянтиновича Каденюка під назвою «Місія – Космос» – це емоційно насичена розповідь про його політ у космос у 1997 році у складі екіпажу космічного корабля «Колумбія». Видання містить надзвичайно цікаві описи етапів польоту, портрети його учасників, роздуми автора про Всесвіт, місце в ньому планети Земля та відповідальність людини за її майбутнє.



Тож запрошуємо всіх до бібліотеки! Прочитавши,ця книга залишає після себе відчутний присмак чогось таємничого,незавершеного…



середа,27 січня 2021р.


 27 січня світова спільнота вшановує МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ. Рішення вшановувати пам'ять жертв Голокосту в цей день було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року за ініціативи Австралії, Ізраїлю, Канади, Росії, України, США. Співавторами документу стали  більше 90 держав світу. Дата вшанування пам'яті жертв Голокосту була обрана не випадково – саме цього дня було звільнено концентраційний табір "Аушвіц", він же "Освенцим", на території нинішньої Польщі. За документами Нюрнберзького трибуналу, в цьому концтаборі загинули 2,8 мільйона чоловік, переважна більшість з яких були євреї.

     Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Дослідники цієї трагедії  дають різні цифри загальної кількості знищених у Бабиному Ярі — приблизно від 70 тисяч до 200 тисяч осіб. У 1946 році на Нюрнберзькому процесі наводилася оцінка близько 100 тисяч осіб, згідно з висновками спеціальної державної комісії для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва. 

     Жертвами Голокосту в окупованій нацистами Україні стали понад 1,5 млн людей. Місця найбільших масових страт євреїв в Україні: Бабин Яр (Київ) – більше 100 000, Богданівка Одеської області – понад 40 000, Дрогобицький Яр (Харків)   близько 20 000, Кам’янець-Подільський – 23 600, Дальник Одеської області – близько 18 000, урочище Сосонки біля Рівного – понад 17 000 жертв.

Бібліотеки міста організували книжкові викладки літератури "Забуттю не підлягає:чужого болю не буває" та підготували годину інформації «Голокост-як розгорталася страшна трагедія людства».                                                                                                                        

                                   

    


вівторок,26 січня 2021р.

КНИЖКОВІ ЮВІЛЕЇ  2021 РОКУ

Неможливо уявити літературу ХІХ століття без Віктора Гюго (1802—1885) — французького поета, прозаїка, драматурга, публіциста. Для французів він — поет і громадський діяч, для всього світу — автор безсмертних книжок.  В січні цього року виповнюється 190 років /1831/ з часу публікації роману Віктора Гюго «Собор Паризької Богоматері»


           

 «Собор Паризької Богоматері» — перший блискучий історичний роман у французькій літературі. Для опису собору та Парижу XV століття письменник вивчив багатий історичний матеріал. Головні герої вигадані автором: циганка Есмеральда, архідиякон Клод Фролло, дзвонар собору горбун Квазимодо (який уже давно перейшов у розряд літературних типажів). Але є в романі «персонаж», який об’єднує всі діючі особи та збирає докупи основні сюжетні лінії. Ім’я його винесено у назву твору. Це — собор Паризької Богоматері. У романі Віктор Гюго описав Собор Паризької Богоматері так: «Людина розуміє мистецтво споглядання,коли вона може помітити дух часів і шляхетні риси,ледь постукавши у двері».

Про що книга «Собор Паризької Богоматері»

 Автор майстерно зображує середньовічний Париж з його сірими, плутаними вуличками, з його жорстоким норовом. Твір наповнений емоціями, стражданнями й вірою, таємницями й символами. Ця книга про кохання трьох чоловіків до однієї жінки. Та кохання це різне: в когось чисте, в когось божевільне, в когось недовговічне. І, безперечно, головним персонажем роману є Собор Паризької Богоматері. Всі події пов'язані з цією непохитною спорудою, це жива істота, що вершить і долі головних героїв... 

Запрошуємо всіх бажаючих до бібліотек міста. Приходьте,книга цікава! Будемо раді бачити Вас!


вівторок,8 грудня2020р


4 грудня на базі міської дитячої бібліотеки відбувся семінар-практикум «Сучасна молодь в сучасній бібліотеці» Під час проведення семінару обговорювалися наступні питання:Бібліотеки системи на допомогу правовій освіті та соціальній адаптації молоді,робота бібліотек по підтримці творчо-обдарованої молоді, дозвіллєві форми роботи, особливості планування роботи на 2021рік. Учасники семінару-практикуму ділились проблемами,невирішеними питаннями та бажаними шляхами їх розв`язання...


                                                       




вівторок,21  квітня 2020р.




 У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів.
ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков… Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.
Символічно день 23 квітня також був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де у День Святого Георга дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також прийнято було дарувати книгу близьким людям, тим, кого любиш.
В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки.
У 2018 році Генеральний директор ЮНЕСКО, Ірина Бокова, оголосила столицю Греції Афіни Всесвітньою столицею книги.
23 квітня 2019 року титул Всесвітньої столиці книги перейде до міста Шарджа, в день святкування Всесвітнього дня книги і авторського права.
Книжковою столицею світу 2020 року стане столиця Малайзії – місто Куала-Лампур
© — міжнародний символ авторського права.
Місто, яке назване Всесвітньою столицею книги, зобов’язується сприяти популяризації книг і читання, і реалізовувати програму відповідних заходів протягом одного року.
Книга на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним із найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності. Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.

Афоризми та крилаті вислови про книгу
• “Люди перестають мислити, коли перестають читати” Д.Дідро
• “Книги – діти розуму” Джонатан Свіфт
• “Книжки – кораблі думки, що мандрують хвилями часу” Френсіс Бекон
• “Завдання книг – полегшити, прискорити пізнання життя, а не замінити його” Я.Корчак
• “Без пристрасті до книжки людині недоступні культура сучасного світу, інтелектуальне і емоційне вдосконалення” В.Сухомлинський
• “Дім, в якому немає книг, подібний до тіла, позбутого душі”Цицерон
• “…Дивною і ненатуральною здається людина, яка існує без книги” Т.Г.Шевченко
• “Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу” Г. Лейбніц
• Великий учитель Василь Сухомлинський підкреслював: «Як музика не може прожити дня, щоб не взяти до рук музичного інструмента, не творити і не діставати від цього насолоди, — так людина не мо¬же обійтися без книжки.
• Іван Франко про книгу сказав так: «Книги — морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перла виносить».
• “Читайте! Нехай у вашому житті не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги” К.Паустовський

Свята, пам’ятні та знаменні дати, присвячені книгам
3 березня – Всесвітній день письменника
21 березня – Всесвітній день поезії
2 квітня – Міжнародний день дитячої книги
23 квітня – Всесвітній день книг і авторського права
24 травня – День слов’янської писемності і культури
8 вересня – Міжнародний день грамотності
30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек



\
вівторок,10 березня 2020р.


Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті засяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.

З метою гідного вшанування пам`яті великого Кобзаря і популяризації його літературної та мистецької спадщини бібліотеками міста оформлені викладки літератури,книжкові виставки «Єднаймо душі словом Кобзаря», «На гостину до митця». 
 
   
Марафон з читання поезії Тараса Шевченка «Єднаймо душі словом Кобзаря» організували в міській дитячій бібліотеці. Це Всеукраїнський марафон ініціатором якого є Національна бібліотека України для дітей. 
Першими долучилися до марафону Вакуленко Ярослав,Романуха Олексій,Осадча Валерія. Марафон проходить з 9 по 26 березня. Усі бажаючі можуть взяти в ньому участь…

п`ятниця,6 березня 2020р.


Навесні кожного року 8 березня відзначається Міжнародний жіночий день. Виникло це свято на початку ХХ століття. У багатьох європейських країнах воно святкується з 1911 року як день міжнародної солідарності жінок за свої права. Відомо, що саме 8 березня 1857 року робітниці текстильної промисловості міста Нью-Йорк провели акцію протесту. Вони вимагали скоротити робочий день, підвищити заробітну плату до рівня чоловіків. Із  1977 року це свято відзначається ООН. В Україні воно має статус державного.
Свято 8 березня...  Цей святковий день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія та кохання – пов’язане з жінкою.
Напередодні свята працівники міської центральної бібліотеки організували для читачів книжкову виставку-айстопер "Народжена бути жінкою".
 


Жінка... Найзагадковіше створіння Всевишнього. Природа надала їй найважливіші функції – продовжувати рід людський.    Жінка – світло свого дому, серце сім'ї, хранителька і захисниця родинного вогнища. Вона дарує любов та ніжність, вислуховує, потішає, підбадьорює, прощає, примирює й поступається кожному. Навколо неї все стає на свої місця, єднається, віднаходить гармонію, розцвітає...
Запрошуємо на перегляд виставки до бібліотеки. Тут кожен зможе підібрати собі щось цікаве та корисне!


четвер,5березня 2020р.


4 березня 2020року в міській дитячій бібліотеці пройшов 2-й етап щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія»,головною метою якого є заохочення дітей до систематичного читання. Найкращих читачів обирали серед учнів 6-7-х класів. Однією з головних умов конкурсу залишалося читання дітьми літератури з позашкільної програми,представлення улюбленої книжки,яку можна порекомендувати своїм ровесникам.  
 

 
 

Усі учасники конкурсу активно і творчо продемонстрували ерудицію та знання літератури у 3-х конкурсних змаганнях. На усіх учасників чекали нагороди. Серед конкурсантів журі обрало Суперчитачку міста Малина. Нею стала Гончарова Тетяна зі школи-ліцею №1,яка отримала Диплом Суперчитача міста.  24 березня 2020 року Тетяна Гончарова буде приймати участь у обласному конкурсі міста Житомира .

понеділок,2березня 2020р.


МАСНИЦЯ – ЗУСТРІЧ ВЕСНИ…
Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня… Масляна-це одне з найдавніших слов`янських свят,тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів,у період поклоніння язичницьким богам… Протягом тижня в бібліотеках міста проводилися інформхвилини про походження Масниці,коли її святкують,про традиційні страви… А 29 лютого працівники бібліотек організували святкову фотозону,провели майстер-клас по виготовленню оригінальних горщиків для кімнатних рослин чи зелені…
 

 
 

 
 Звичайно,без млинців на обійшлося! Бібліотекарі принесли з собою частування і з задоволенням пригощали всіх охочих. Всі бажаючі смакували духмяним чаєм та млинцями. Всі,хто прийшов на свято мали змогу зробити фото на згадку… Присутні отримали багато позитивних емоцій.

Вивчаймо нашу історію та культуру. Не дамо ж забути наші найдревніші традиції!

п`ятниця,28лютого 2020р.


27 лютого відбувся семінар-тренінг «Корисні інтернет сервіси для ефективної діяльності сучасного бібліотекаря» на базі міської центральної бібліотеки. В роботі семінару прийняли участь також бібліотекарі шкіл міста. 
 

При проведенні семінару особлива увага приділялася правилам використання інтернет-простору та його можливостям для ефективної бібліотечної діяльності та якісного задоволення інформаційних потреб сучасного користувача. Завідуюча міської бібліотеки провела майстер-клас,підготувала відео-презентацію бібліотеки. Логічним завершенням семінару стало проведення практичних занять. Бібліотекарі поділилися досвідом,домовились про співпрацю і взаємодопомогу в проблемних питаннях.

На базі міської центральної бібліотеки розпочав свою роботу клуб "Надвечір`я". В програмі першої зустрічі було підготовлено та проведено літературне кавування "Слово в шатах поезії".
 


понеділок,24лютого 2020р.

З РІДНИМ СЛОВОМ МІЦНІЄ ДЕРЖАВА...
"Мова-душа кожної національності,її святощі, її найцінніший скарб" Іван Огієнко.
21-го лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято,і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те,як важливо берегти рідну мову. Адже мова-це великий скарб народу…

З цієї нагоди до уваги читачів бібліотек представлені книжкові виставки «Українська мова-божиста, богодана, богообрана», «Нас єднає мова!». 
  
Через представлений матеріал на виставках читачі знайомляться з історією походження української мови,з славетними майстрами рідного слова,з добрими порадниками та помічниками - різноманітними словниками української мови. Учні 202 групи школи-ліцею №1 зібралися в міській дитячій бібліотеці на інформаційний діалог «Мова єднання-українська». 
 

Захід пройшов цікаво та корисно,бо рідна мова,як і пісня,дорога і близька,дає наснагу,силу,радість спілкування.     А головне – звучала щира,рідна українська мова…Присутні переглянули відео-презентацію,ознайомилися з літературою…



п`ятниця,21 лютого 2020р.

ЧАС ПЛИНЕ,А ПАМ`ЯТЬ ЗАЛИШАЄТЬСЯ...

Щорічно 20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної  Сотні – знак вшанування відваги,сили духу і стійкості громадян,які віддали своє життя за майбутнє України. В бібліотеках оформлені виставки - пам`яті «Небесній Сотні шана і молитва», «Від Героїв Крут до Небесної Сотні». 
 
Біля виставок для відвідувачів бібліотекарі розповідали хронологію подій Революції гідності від перших мирних днів на Майдані до відкритого протистояння протягом трьох діб лютого 2014р./з 18 по 20/,коли відходили у вічність українці,віддаючи власні безцінні життя заради нової омріяної України…
 


понеділок,17 лютого 2020р.



15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-та річниця виведення військ із Афганістану. До цієї дати в бібліотеках міста було організувано і проведено  цикл заходів:
Цього дня  в міській бібліотеці було організовано перегляд літератури «Афганістан:подвиг,біль,пам`ять…», звертали увагу користувачів  на літературу про афганську війну та події того часу. Відвідувачам було запропоновано переглянути документи з тематичного досьє «Афган-розстріляна молодість»,де зібрані матеріали про цих мужніх людей.
 



      Працівники міської дитячої бібліотеки підготували інформаційні хвилини «Життя, обпалене війною»: розповіли про історію тієї далекої війни, показали документальні кадри тих часів та познайомили з літературою «афганської» тематики,яка була представлена на книжковій виставці «Афганістан -то біль і смуток,чиєсь обірване життя».


п`ятниця,31січня 2020р.


ТВОРЧІСТЬ, ВІДДАНА ДІТВОРІ…

«Я все життя писав саме для дітей – писав з любов`ю,болем і тривогою» В.Нестайко.

Книжками Всеволода Нестайка,написаними в дуже різних жанрах,зачитується вже не одне покоління читачів. В цьому році 30 січня Всеволоду Нестайку виповнилося б 90 років. Саме з цієї нагоди в бібліотеках міста пройшли заходи,присвячені улюбленому дитячому письменнику.
 
Бібліотекарі міської бібліотеки підготували відео презентацію «Той,що дарує дитинство»,гурток «Капітошка» продемонстрував уривки з творів письменника. Учні 4-го класу школи №5 мали можливість більш детально познайомитися з творчістю В.Нестайка, переглянувши книжкову виставку «Сонячна країна доброти» та відповісти на запитання вікторини «По сторінках творів Нестайка».
 
 
Учні 4-го класу школи-ліцею №1 стали учасниками літературно-театралізованої подорожі «Усіх дівчаток і хлоп`ят запрошує «Нестайкоград»,яку підготувала міська дитяча бібліотека. З яскравих сторінок слайд-презентації діти знайомилися з родиною В.Нестайка,з творами письменника. Була представлена мультимедійна сценка за мотивами повісті-казки В.Нестайка «Принцеса Іванна».


ПАМ`ЯТАЙМО ГЕРОЇВ…

Учора,30 січня, з метою гідного вшанування полеглих бійців-земляків у приміщенні гуртожитку профтехліцею відбувся вечір пам`яті ,присвячений учаснику АТО, старшому лейтенанту Василю Володимировичу Барановскому під назвою «Тільки тим історія належить,хто за неї бореться й живе». Саме в цьому профтехліцеї він навчався протягом 1983-1985років...
29 січня 2015 року Василь Володимирович Барановський загинув під час виконання обов`язків по захисту Вітчизни, поблизу Вуглегірська.
На захід були запрошені учасники бойових дій,побратими Василя Барановського: його дружина,мати,син,студенти профтехліцею. Зі сльозами на очах поділилися спогадами дружина,побратими. Їх зворушливі розповіді не залишили байдужим жодного присутнього.
На вечорі прозвучали патріотичні вірші, продемонстрували відео презентації,переглянули розроблений фотостенд, книжкову виставку «Будемо гідні слави героїв». Під час проведення заходу загиблих героїв АТО вшанували хвилиною мовчання та запалили свічки,лунали слова вдячності та поваги… Їх мужність та самопожертва дає нам змогу не відчувати жахіття війни,жити звичним мирним життям.
 

 

Пам`ятаймо,що сьогодні ми живемо в мирі,тому що чийсь чоловік,син чи батько поклали за це своє життя… Поважаймо подвиг Героїв та їх родини… Герої не вмирають…

До дня пам`яті героїв Крут в бібліотеках міста були оформлені тематичні книжкові виставки «Перші «кіборги» України», «Мужність,приречена на безсмертя», «Від Героїв Крут до Небесної Сотні» біля яких проведені пізнавальні бесіди. Підготували історичне досьє «Волі народної дзвін» і прес інформацію «Наш земляк-герой Крут». Провели інтернет-подорож «Пам`ятай про Крути».
 

Всі, хто відвідав бібліотеки в ці дні згадали й вшанували самовідданий подвиг юних патріотів,котрі 29 січня 1918 року пішли на захист своєї держави і майже всі загинули у битві... 

понеділок,23грудня 2019р.


ДИВОСВІТ НОВОРІЧНО- РІЗДВЯНИХ СВЯТ

Новорічно - різдвяні свята, мабуть, найсвітліші свята в нашому повсякденному житті, які люблять і діти, і дорослі. У ці дні всі ми стаємо в глибині душі маленькими дітьми, які чекають приходу Діда Мороза з мішком подарунків. І неважливо, що ми давно не віримо в цього сивого дідуся, але щороку ми намагаємося зробити свято веселим і безтурботним .  Саме з такою метою і були організовані в бібліотеках святкові новорічні фотозони, книжково – журнальні виставки «Дивосвіт різдвяних свят»,виставку-казку «Ось ступає на поріг таємничий Новий рік»…
 
 
 

 Народні свята новорічно-різдвяного циклу дуже колоритні, цікаві своєю самобутністю і чарівністю, глибиною народної філософії, дивовижною красою і духовністю української нації. День святого Миколая, Новий рік,  Різдво, Щедрий вечір, Водохрещі несуть у наші оселі та серця добро, любов, оновлення, злагоду та щирість радісних побажань.  Тому, невипадково, саме в бібліотеках проходять народознавчі години «Зима іде свята веде», під Новорічною ялинкою у  бібліотеках лунають і щедрівки , і колядки від наших друзів та колег по роботі.

четвер,12грудня 2019р.


Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень,що включає 10 грудня – День прав людини.
В рамках Всеукраїнського тижня права в бібліотеках міста проведена низка заходів: до уваги користувачів оформлені книжкові виставки «Правам людини – належну увагу», «Я маю право», на яких представлені правознавчі видання із фондів бібліотек.
 
 

Яскравим прикладом із форм правового навчання та виховання стали турнір «Найрозумніший» між старшокласниками шкіл №2 та №3, правознавчий діалог «Жити по совісті,жити по праву» для учнів 10 – 11 класів школи №5, які спрямовані на формування в учнів правової свідомості та навичок правомірної поведінки школярів.
Команди турніру «Найрозумніший» змогли довести свої знання та успішність у правоосвіті. На запитання ведучої, команди відповідали грамотно,змістовно із знанням Законів і Конституції України. За сім представлених турів усі учасники мали нагоду пригадати знання у уроків правознавства та їх застосування в реальному житті.

 
 

Правознавчий діалог «Жити по совісті, жити по праву» пройшов цікаво,змістовно,а головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності,правової свідомості і правомірної поведінки. Присутні дружно давали відповіді на запитання працівника правоохоронних органів дільничного офіцера поліції Глєбова Вадима Петровича, самі задавали питання,щодо своїх прав. Ці заходи продемонстрували спільні зусилля вчителів,працівників бібліотек,працівників культури і освіти,працівників правоохоронних органів, у сприянні виховання учнів громадянами нашої держави, які будуть знати свої права та виконувати свої обов`язки і жити в правовому просторі.

четвер,28листопада 2019р.



27 листопада в міській центральній бібліотеці пройшов семінар-практикум  «Читання української книги,популяризація української літератури: традиції та інновації». Працівникам бібліотек міста та бібліотек шкіл міста було надано консультації по даній темі, підготовлено інформаційні огляди «Смак сучасної української літератури», «Українська художня література-дітям», презентацію книжкової виставки «Гарний настрій з новинкою».
 
  

Присутні взяли участь у обговоренні за круглим столом «Шляхи і проблеми оптимізації роботи бібліотек з українською художньою літературою і її роль у формуванні національної самосвідомості юнацтва і молоді». Жвава дискусія відбулася між бібліотекарями про сучасну українську літературу, про книги,отримані за Державною програмою.

Провідний методист надала методичні консультації,щодо планування роботи на 2020рік та підготовки до звітності за 2019рік…

п`ятниця,22листопада 2019р.


ВОГОНЬ СКОРБОТИ В СЕРЦІ НАЗАВЖДИ…
В історії українського народу є трагічні сторінки,що примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших сторінок – Голодомор 1932-1933 років. Він став національною катастрофою. Штучний голод за різними оцінками забрав від семи до десяти мільйонів життів українців. На знак вшанування пам`яті жертв Голодомору в Україні в міських бібліотеках діють з 20 листопада книжкові виставки «Голодомор:навчати,пам`ятати,
досліджувати», "Україна пам`ятає! Світ визнає!", літературні свідчення «Свіча нашої пам`яті:голод 1932-1933років».
 
 


Пропонуємо всім бажаючим ознайомитися з матеріалами,які представлені на книжкових виставках і,тим самим,ще раз пом`янути мільйони українських селян, жертв небаченого в історії людської цивілізації голодомору.


ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
День 21 листопада увійшов до національного календаря,як велике державне свято – День Гідності та Свободи! Найбільші зміни сталися з кожним із нас,з усією державою в листопаді 2013 року,коли,шукаючи шляху до Європи,ми знайшли Україну,відчули власну силу й непоборність. Майдан Незалежності… Це був надзвичайно важкий іспит,але ми продемонстрували свою європейськість,гідність,прагнення до свободи.

Трагічні події в нашій Батьківщині не залишають байдужими жодного громадянина країни. Долучаючись до урочистих заходів по відзначенню Дня Гідності і Свободи,бібліотеками міста проведено інформаційні години «Революція гідності:маємо пам`ятати»,огляд-відео «Події,які нас змінили»,організовані виставки-перегляди «Наш дух не зламати,свободу не вбити»…
                                                             
 
 
                                    

четвер,14листопада 2019р.


     НОВІ НАДХОДЖЕННЯ
Нещодавно фонди міських бібліотек поповнилися широким асортиментом книг,що  безкоштовно надійшли за Державною програмою «Українська книга». До уваги відвідувачів було представлено більше 100 найменувань, усі видання виключно українською мовою. Це й сучасна художня,довідкова,галузева,зокрема,багато історичної, а також книги про війну на Сході України,програмова література для дітей…
  
  
За рахунок міського бюджету для бібліотек міста закуплено 132 примірника книг на загальну суму 10000 гривень. Працівники бібліотек,орієнтуючись на запити читачів, сформували перелік необхідних видань,які придбано у книжкових інтернет магазинах «Книжкова хата» та «Гамазин». Серед закуплених книг – література різних тематичних уподобань,переважну більшість складає художня література /книги українських класиків та сучасних авторів/, програмова література,довідкова для дітей,книги для малечі.
 
  
Бібліотекарями проводяться огляди,бесіди по книгах. Кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство.

ШАНОВНІ ЛЮБИТЕЛІ КНИГИ!  ЗАВІТАЙТЕ ДО НАС – КНИГИ ЧЕКАЮТЬ!

понеділок,28 жовтня 2019р.


24 жовтня в актовому залі гуртожитку профтехліцею відбулася літературно-мистецька зустріч «…Я намагався відтворити дух епохи…»,присвячена 80-річчю від дня народження Василя Тимофійовича Скуратівського,відомого українського письменника,етнографа,журналіста,нашого земляка. Вивченню,збереженню фольклору народних свят,традицій присвятив всю свою творчість Василь Скуратівський… На захід були запрошені письменники – поети Малина,бібліотекарі місцевих шкіл,студенти профтехліцею. 
 
Присутнім представили презентацію,прозвучали уривки з «Берегині»,вірші,пісні,колискові… Зустріч підготували та провели бібліотекарі міста.
 
 
 
 
 

вівторок,15 жовтня 2019р.

СЛАВА ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ!

Напередодні Дня захисника України в бібліотеках міста відбулися патріотичні зустрічі «Будемо гідні слави героїв», «Ім`я героя на карті міста» з учасниками АТО – ООС,матерями загиблих,волонтерами,студентами профтехліцею,школярами. 
 
 
  
 
На зустріч завітали учасники бойових дій в зоні АТО-ООС Віктор Рязанцев,Микола Хомяк,Олександр Ванек,Леонід Юрченко,матір загиблого Олександра Гулькевича, які поділилися з присутними своїми спогадами. Під час заходу вшанували хвилиною мовчання героїв – земляків,які загинули за незалежність та територіальну цілісність України.

середа,2жовтня 2019р.


СВЯТКУВАЛИ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК…

30 вересня в міській дитячій бібліотеці пройшло свято «Мандри бібліотечною країною»,приурочено Всеукраїнському дню бібліотек. На ньому зібралися бібліотечні працівники міста. 
 
Свято – це завжди багато щирих,вірних друзів,це теплі слова вітань. Працівників бібліотек вітали представник місцевої влади,начальник відділу культури,поетеса Людмила Морар, театральний гурток «Капітошка». 
 
Усі,хто виступив на святі побажали бібліотечним працівникам творчої наснаги,міцного здоров`я,натхнення,нових успіхів у їх благородній справі. 
 

 
Бібліотекарі підготували та подарували присутнім цікаві презентації «Свята та будні бібліотек»,інтерв`ю з сюрпризом,привітання з гумором,освідчення в любові до бібліотеки,солодощі з передбаченнями… Присутні з великим задоволенням насолоджувалися доброзичливою атмосферою гарного настрою.

п`ятниця,13вересня 2019р.


12.09.2019р. Відбулась атестація бібліотечних працівників міста. Враховуючи рішення атестаційної комісії, всі бібліотекарі підтвердили свою кваліфікацію та відповідність посадам,які займають.
 
 
 

середа,28серпня2019р.

МІСЬКІ БІБЛІОТЕКИ ВІТАЛИ ЗІ СВЯТОМ...
Бібліотечні працівники міста взяли участь у святкуванні 28-ї річниці з Дня проголошення незалежності України у парку ім. Миклухо – Маклая. У рамках свята була організована яскрава святкова фотосесія…
 

 
 
четвер,22серпня 2019р.


НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ – 28!

З нагоди головних державних свят нашої країни – Дня незалежності України та Дня Державного Прапора бібліотеки міста представили відвідувачам перегляд книжкових виставок «Держави славна назва – Україна», «Благословенна у віках земля», «Україна:минуле і сучасне», де читачі можуть ознайомитися з літературою присвяченою історичним фактам створення незалежної України,з національною символікою нашої Держави,про видатних особистостей,які зробили свій внесок у цей процес.
 

 
 
Цього тижня в бібліотеках для відвідувачів пройшли година державності «Незламна духом Україна», інформаційний бібліогід «Україна – це ти і я», тематичні бесіди «З Україною в серці живу…». Читачі бібліотек переглянули відеофільми, відповідали на запитання вікторини з історії України.

п`ятниця,14червня 2019р.


БАТЬКО. ЦЕ ОЗНАЧАЄ ТАК БАГАТО…
День батька 2019року в Україні та світі відзначають 16 червня – у третю неділю першого літнього місяця. В Україні це свято є офіційним та всенародним і вашим татам буде приємно отримати привітання із днем батька.
День батька бере свій початок у США - саме там у 1909 році виникла ідея свята. Сегодні разом зі Штатами День батька святкують близько 40 країн світу, в тому числі й Україна.
Існує традиція у День батька приколювати троянду на сторону серця. Ця квітка символізує безкінечну любов та повагу до батьків. Якщо тато живий – прикріпляють троянди червоного кольору, якщо вже покинув світ - білі.
В бібліотеках міста організовані заходи,а саме:книжково-журнальна мозаїка «Батько. Це означає так багато…»,хвилина цікавої інформації «Шануй своє та батькове ім`я»,майстер-клас «Листівка для тата».
 
Не забудьте 16 червня привітати своїх татусів зі святом!
Спасибі тобі татко,за щире тепло,
За людяність твою та невичерпне добро,
За руки твої робочі і безсонні ночі
За те,що ростили,за щедрий хліб на столі
Нехай Господь Бог тобі здоров`я і силу дає,

Зозуля сто років тобі в саду накує.

четвер,13червня 2019р.


В НАС ЛІТО ДИВОВИЖНЕ І КАЗКОВЕ…

Літні канікули – пора розваг та веселощів. Після напруженого навчального року школярам потрібно відпочити, насолодитися сонцем,теплом і вільним часом.
Для корисного відпочинку малечі працівники бібліотек організували проведення літніх читань під назвою «Літо книгу кличе в гості». Завітавши до бібліотек, діти поринають в океан цікавих книг і яскравих журналів,знаходять друзів, співрозмовників,з якими цікаво читати,грати,розгадувати ребуси,загадки,малювати,творити,розважатися. Для читачів оформлені книжкові виставки : «Книжкова посмішка літа», «Що читати влітку?». 
 
  
Бібліотекарі активно долучаються до організації дозвілля школярів,відпочиваючих у літніх таборах. Вихованці пришкільного табору відпочинку стали учасниками цікавих літературно-ігрових розваг «Зустрічають вас усіх книжечки,забави,сміх», бібліогалявини «Веселись,грай і книги читай!», краєзнавчо-пізнавальної гри-вікторини «Зелене диво Малинщини».
 
 
 
Літо тільки розпочалося і багато цікавого чекає на юних читачів у бібліотеці: пізнавальні вікторини,майстер-класи,літературні огляди… Завітайте до бібліотек міста і отримайте чудовий настрій і море позитивних емоцій. До наступної зустрічі!

1 коментар:

  1. Анонім14.01.20, 21:28

    Я ЗАРАЗ ФІНАНСОВО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ Кредиту, який я отримав від LFDS. Я хотів би донести це до відома громадськості про те, як я вступив у контакт з LFDS після того, як я втратив роботу та отримав відмову в кредиті мого банку та інших фінансових заклад за рахунок моєї кредитної оцінки. Я не міг платити збори за своїх дітей. Мене було поза рахунками, що збираються викинути з дому через неможливість платити свою оренду. Саме в цей період моїх дітей забрали у мене прийомну допомогу. Тоді я вирішив шукати кошти в Інтернеті, де я втратив 3670 доларів, які я позичив у друзів, яких я вирвав у двох інтернет-кредитних компаніях. Поки я не прочитав про: Служба фінансування Le_Meridian (lfdsloans@outlook.com / lfdsloans@lemeridianfds.com) десь в Інтернеті, все ще не переконала, через що я пережила, поки мій родич, який є духовенством, також не сказав мені про поточну кредитну схему LFDS за дуже низькою процентною ставкою 1,9 %% та прекрасними умовами погашення без штрафних санкцій за невиконання платежу. У мене немає іншого вибору, ніж зв’язатися з ними, що я зробив через текст + 1-989-394-3740, і містер Бенджамін відповів мені назад. Цей день був найкращим і найкращим днем ​​мого життя, який ніколи не можна забути, коли я отримувати кредитне сповіщення у розмірі 400 000,00 доларів США, на яке я звернувся. Я ефективно використала позику, щоб погасити свої борги та створити бізнес, і сьогодні я та мої діти так раді й виконуємо. Ви також можете зв’язатися з ними електронною поштою: (lfdsloans@outlook.com / lfdsloans@lemeridianfds.com) Телефон довідки WhatsApptext: + 1-989-394-3740 Чому я це роблю? Я роблю це, щоб врятувати стільки тих, хто потребує позики, щоб не стати жертвою афери в Інтернеті. Дякую і Бог вас усіх благословив, я Олександр Артем із парку Горизонт до н.е., Україна.

    ВідповістиВидалити